Otobiyografi

Levent GökçedağMüzisyen ve Eğitimci N. Levent Gökçedağ, 19 Haziran 1966 tarihinde Kocaeli’de doğdu. 1984 yılında TSK Bando Okulları Komutanlığı’ndan mezun oldu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı Armoni Orkestrası Şeflik bölümünü İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü’yle bitirdi. Haliç Üniversitesi Türk Müziği Ana Sanat Dalı’nda, “Atatürk Dönemi Müzik İdeolojisi ve Günümüze Yansımaları” konulu yüksek lisans tezi hazırladı. Yirmi yıl boyunca Türk Hava Kuvvetleri’nde Armoni ve Bando Şefliği yaptı. Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı Cazın Kartalları Orkestrası’nın şefliğini sürdürdü.

Macaristan, İspanya, Litvanya, Portekiz ve Polonya’daki festivallerde ülkemizi temsil etti. Pek çok besteye ve çok sesli düzenlemesini yaptığı esere imza attı. Ayrıca Türk Müziği Sol Klarnet Metodu (I) Başlangıç Seviyesi ve Türk Müziği Sol Klarnet Metodu (II) Usül ve Basit Makam Çalışmaları adlı kitapları yayınlanmıştır.

Yirmi yedi yıldır müzik eğitmenliği yapan Gökçedağ, halen Okan Üniversitesi ve Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olmasının yanı sıra BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği , AFEM (Anadolu Folklor Eğitim Merkezi) ve EXE Müzik bünyesinde; klarnet, saksafon, piyano, şan ve solfej dersleri veriyor. Hem Türk, hem Batı müziğinde uzmanlaşan Gökçedağ; BASAD Çok Sesli Korosu’nun şefliğini, Çetin Körükçü yönetimindeki İleri Türk Müziği Konservatuvarı Derneği’nin yardımcı şefliğini sürdürüyor. Gökçedağ, evli ve bir çocuk babasıdır.